دفتر نماينده ولي فقيه در امور اهل سنت استان آذربايجان غربي دفتر نماينده ولي فقيه در امور اهل سنت استان آذربايجان غربي
مصاحبه
نماز جمعه سنگر دائم حفاظت از ارزش‌ها است
ماموستا عزیزیان گفت: نماز جمعه یک سنگر اسلامی برای مبارزه با استکبار جهانی و مبارزه با انحرافات اعتقادی و تفکرهای غیردینی است. ماموستا عزیزان خاطرنشان کرد: نماز جمعه می‌تواند برای حفظ ارزش و افکار و اعتقادات اسلامی به‌عنوان یک سنگر دائم و مستحکم باشد.
کشف حجاب اجباری پهلوی با نافرمانی مردم کرد روبرو شد
امام جمعه میرآباد گفت: در میرآباد سردشت ، ماموستا ملا خلیل گوره مری چون به خوبی از حیا و عفت زنان کردستان آگاه بود؛ با شناخت دقیقی که نسبت به آداب و عقاید مردم داشت بر علیه کشف حجاب برخاست.
در مقابل تخریب باور و اعتقادات مردم توسط دشمن هوشیار باشیم
ماموستا نجمی در ادامه خاطر نشان کرد کشف حجاب یک طرح شیطانی بود زیرا مادر به عنوان سکّاندار اعتقادی در بین خانواده است و اگر اعتقاد مادر تضعیف شود ،خانواده و جامعه تضعیف می شود.
در زمینه حجاب مشکل اصلی ما بدحجابي است
ماموستا شریعتی با نهی بی‌حجابی و بدحجابی خاطرنشان کرد: در وهله اول بايد خانواده خود را تشويق به حفظ حجاب كنيم. بعد جامعه را تشويق كنيم زيرا قرآن و پيامبر اسلام كشف حجاب را نهي کرده‌اند و بی‌حجابی سرلوحه كار خود قرار ندهند.
غربی‌های می‌خواهند زن مانند عروسک و بازیچه شهوت‌رانی باشد
ماموستا کوهستان پناه در رابطه با دشمنان اسلام گفت: دشمنان ما دو گروه هستند که یکی از آن‌ها يهودي هستند مانند فرويد، ماركس و ... كه با دين اسلام دشمني دارند. وی متذکر شد آن‌ها در علوم دانشگاهي اين مسائل اخلاقي اسلام را رد می‌کنند و متأسفانه حتي اين علوم در دانشگاه‌های ما تدريس می‌شود.
۱۷ دی‌ماه هرسال در حافظه تاریخی ایرانیان یادآور ظلم عظیمی است
ماموستا نیرومند از اینکه حجاب اسلامی در آن زمان مظهر عقب‌ماندگی و تحجر فکری و عملی به شمارمی آمد اظهار تأسف نمود. وی به اقدامات سرکوبگرانه رضاخان در این زمینه اشاره کرد و مبارزات مردم به‌ویژه زنان ایرانی را ستود.
انقلاب اسلامی دودمان پهلوی را به باد داد
طلاب و روحانيون ما طلایه‌داران دعوت به‌سوی ارزش‌ها هستند و وظيفه اصلي آن‌ها دعوت است. روحانیون و طلاب تکلیف دارند كه در اين راستا تلاش بيشتري بكنند و توطئه‌هایی كه در اين راستا رخ می‌دهد را خنثي كنند.
حفظ نظام جمهوری اسلامی هدف مشترک شیعه و سنی است
ماموستا محمودی در اهمیت 9 دی خاطرنشان کرد: 9 دی 88 مانند انتخابات 58 بار دیگر اتفاق افتاد و حتی این روز پراهمیت‌تر از روزهای انقلاب بود زیرا مردم نشان دادند که در هر شرایطی با نظام جمهوری اسلامی ایران همراه هستند.
ایمان و باور مردم ایران را در 9 دی 88 به خیابان‌ها آورد
امام‌جمعه موقت اهل سنت پیرانشهر گفت: همان‌طور که در طول تاریخ انقلاب طلاب و روحانیون به مردم آگاهی دادند و در این راه زحمت‌های بسیاری کشیدند، اکنون نیز در قبال نظام جمهوری اسلامی موظف به حمایت از اسلام هستیم.
حماسه ۹ دی‌ماه روز بصیرت و میثاق امت با ولایت است
ماموستا سید مصطفی خاتمی امام‌جمعه اهل سنت اشنویه در سالگرد حماسه جاویدان ۹ دی‌ماه اهمیت آن را زیاد برشمرد. وی همچنین تأکید داشت متأسفانه بسیاری از مردم از واقعیت به‌طور کامل آگاهی ندارند.
Back   1  -  2   Next

آدرس:اروميه-خيابان عمار- اول کوچه شهيد خادم اصل---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright taregh.org. All Rights Reserved.