دفتر نماينده ولي فقيه در امور اهل سنت استان آذربايجان غربي دفتر نماينده ولي فقيه در امور اهل سنت استان آذربايجان غربي
اخبار دفتر آذربايجان غربي
بیانیه محکومیت حادثه تروریستی شهادت مسلمانان نیوزیلند
بار دیگر جهان شاهد و ناظر جنایتی دیگر علیه مسلمانان نیوزیلند آنهم در حال عبادت در خانه خدا شد جنایتی که نتیجه و محصول اسلام ستیزی و اسلام هراسی محافل استکباری و صهیونیستی است .
بیانیه گام دوم انقلاب فصل الخطاب علمای اهل سنت باشد
حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی، نماینده ولی فقیه درآذربایجان غربی و‌امام جمعه ارومیه در جلسه شورای روحانیت اهل تسنن آذربایجان غربی با بیان این مطلب افزود: علمای اهل سنت در سخنرانی ها ، خطبه ها به تبین « بیانیه گام دوم انقلاب» بپردازند.
خدمات خالصانه اساتید شیعه به فعالان قرآنی اهل سنت
عبدالواحد یوسف‌زاده،با اشاره به اینکه در ششمین دوره این مسابقات در رشته قرائت ترتیل حضور دارد، گفت:خدمات خالصانه اساتید شیعه به فعالان قرآنی اهل سنت یکی از شرکت‌کنندگان حاضر در ششمین دوره مسابقات قرآن کریم ویژه طلاب و روحانیون اهل سنت با اشاره به همکاری سطح بالای قاریان و حافظان اهل سنت و شیعه در استان آذربایجان غربی، از ارائه خدمات خالصانه اساتید شیعه به فعالان قرآنی اهل تسنن در این استان خبر داد.
اصطلاح اجاق کور و مفاهیم مرتبط با آن در اسلام جایی ندارد
امام جمعه تکاب با بیان حدیثی از نبی اکرم اسلام ( ص) گفت : پیامبر پرسید از اصحاب که شما به چه کسی اجاق کور می گویید گفتند کسی که بعد از مرگش فرزندی نداشته باشد ، پیامبر فرمودند غلط است و اجاق کور کسی است که بعداز مرگش فرزندی برای خیر و برکت بعد از مرگش ندارد .وی افزود : لذا اجاق کور یا عقیم درفرهنگ اسلامی جایی ندارد .وی با این تفسیر عالمی را که به سخنش عمل نمی کند ، ثروتندی را که به جای صرف کردن ثروتش در راه خیر ،آن را در راه منکر استفاده می کند و مسئولی را که امانت داری نمی کند را اصلی ترین افراد اجاق کور دانست .
همسران روحانیون و مبلغین دین نسبت به سایر زنان امتیاز ویژه‌ای دارند
دکتر قریشی در بیانات خود به نقش همسران روحانیون و مبلغین دین پرداخت و خاطرنشان داشتند: همسران روحانیون یک امتیاز دیگر هم نسبت به دیگر مادران و همسران دارند که این امتیاز مبلغ دین بودن شوهرانتان است. وی خطاب به همسران روحانیون ادامه داد: فضیلت شما نسب به دیگران این است که کمک‌کار همسرانتان هستید هرچقدر محیط خانه را برای مبلغین دین آماده و مهیا کنید در ثواب آن‌ها شما هم شریک هستید و این خود جزء مباهات و افتخارات برای شما عزیزان است.
دوری از قرآن ظلم به زنان را در جامعه افزایش می‌دهد
وی در بخش دیگر کلام خود به جاهلیت مدرن که دختران را زنده‌به‌گور می‌کرد؛ و جاهلیت مدرن که زن را به‌عنوان یک کالای لوکس معرفی می‌کند انتقاد کرد و گفت: باید دیدگاه اسلام نسبت به زن را شناخت تا این قشر محترم در جامعه مظلوم واقع نشوند. وی با شاره به لزوم تلاش‌های زنان از این دریچه برای احقاق حقوق خود گفت: متأسفانه با دوری از قرآن ظلم در حق زنان بیشتر می‌شود.
همایش ریحانه الرسول ویژه گرامیداشت مقام حضرت زهرا و مادر برگزار شد
حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر قریشی با استناد به قرآن از گرامیداشت مقام زن در اسلام و نیز تساوی مرد و زن در قرآن اظهار خشنودی کرد. وی سپس به بیان جایگاه مادر پرداخت و مهم‌ترین و بالاترین وظیفه را تربیت انسان اشرف مخلوقات دانست و این را بر عهده مادر دانست. وی با استناد به قرآن کلام الهی را در مورد خشوع خضوع در برابر مادر تبیین نمود. وی بابیان روایاتی در زمینه زن و مادر، تأکید کرد باید به اسلام و چنین دینی و شریعتی افتخار کرد.
طلاب جوان بوکانی دستار روحانیت به سر بستند
در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین فعال آذر رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان ابتدا با بیان برخی امتیازات طلاب نظیر حل مشکلات نظام وظیفه ، مشکلات تحصیلی و دروس دینی از تلاش ها برای افزایش انگیزه جوانان برای تحصیل علوم دینی خبر داد .
کمبود طلبه از آسیب های بزرگ برای آینده تدین و معنویت در آذربایجان غربی است
حجت الاسلام والمسلمین فعال آذر ادامه داد : بعد از 10 تا 15 سال خلأیی در استان در زمینه عالم دینی و ماموستا دینی ایجاد خواهد شد و مساجد ما خالی از عالم خواهند بود و علما دینی باید جامعه را به یادگیری علوم دینی تشویق کنند . وی همچنین افزود : کمبود طلبه یکی از آسیب های بزرگ برای آینده تدین و معنویت آذربایجان غربی است.
بزرگ‌ترین راه مصونیت در برابر مشکلات و شرارت‌ها پناه بردن به درگاه خدا است
ماموستا محمد سلیم آویشی با شاره به‌نظام خلقت انسان و تغییرات روحی و روانی او پرداخت و به این واقعیت که انسان در زمان‌هایی با مشکلات پیچیده روبرو می‌شود، پرداخت. وی با اشاره به سوره فلق گفت خداوند در این سوره راه‌های بزرگی نشان داده است که با به‌کارگیری آن می‌توان از بدی‌ها و شرارت‌های مصون ماند.
Back   1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  10   Next

آدرس:اروميه-خيابان عمار- اول کوچه شهيد خادم اصل---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright taregh.org. All Rights Reserved.