دفتر نماينده ولي فقيه در امور اهل سنت استان آذربايجان غربي دفتر نماينده ولي فقيه در امور اهل سنت استان آذربايجان غربي
سعادت و خوشبختی در ایمان و عمل صالح و رزق حلال است
تاریخ انتشار: 1397/12/20
کد خبر: 60255
Print
Rss Services


امام جمعه اهل سنت تکاب:
سعادت و خوشبختی در ایمان و عمل صالح و رزق حلال است
حاج ماموستا اسماعيلي ، امام جمعه اهل سنت تکاب در خطبه های نماز جمعه این هفته اظهار داشت: سعادت و خوشبختی از دید قرآن و اسلام یک امر مهمی است وهر انسانی چه زن و مرد اعمال نیک داشته باشند خدای متعال به آنها پاداش و حیات طیبه می دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی طارق  به نقل از روابط عمومی دفتر نمايندگي ولی‌فقیه در امور اهل سنت استان آذربایجان غربی، حاج ماموستا اسماعيلي ، امام جمعه اهل سنت تکاب در خطبه های نماز جمعه این هفته اظهار داشت: سعادت و خوشبختی از دید قرآن و اسلام یک امر مهمی است وهر انسانی چه زن و مرد اعمال نیک داشته باشند  خدای متعال به آنها پاداش و حیات طیبه می دهد.

 وی افزود: در کسب کمالات زن و مرد نزد خداوند و اسلام فرقی ندارند و شرط قبولی اعمال ایمان است و زن صالح و ایمان دار برای خانواده جزء ارکان خوشبختی است .

ماموستا اسماعیلی خاطرنشان کرد: آسودگی خاطر فقط در ذکر خداست و انسان صاحب قدرت تابع خدا و قرآن و اسلام باید باشد و بواسطه اسلام حکمرانی کند .

وی ادامه داد: مال و ثروت و قدرت اگر در راه اسلام نباشد در آن دنیا انسان را نجات نخواهد داد به عنوان مثال در کشور سوئد که در اروپا قرار دارد هزینه هر فرد برای تمام مخارج زندگی داده می شود و فاصله طبقاتی کم است اما این ثروت باعث آرامش روحی آنها نشده است و امراض روحی به وفور در آنجا یافت می شود .

امام جمعه اهل سنت تکاب تصریح کرد: یکی دیگر از دریچه های خوشبختی احترام به والدین است که این فرزند دیندار را می طلبد در قرآن گفتن کلمه " اف " به والدین نهی شده است و بعد از پرستش خدا احترام به والدین توصیه شده است .

وی اذعان داشت: اسلام خوشبختی را در ایمان و عمل صالح و رزق حلال و قناعت می داند و ایمان پیش زمینه شرف و انسانیت است و بنای حیات طیبه دین و عمل صالح و رزق حلال و قناعت است .

 

 

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:اروميه-خيابان عمار- اول کوچه شهيد خادم اصل---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright taregh.org. All Rights Reserved.