دفتر نماينده ولي فقيه در امور اهل سنت استان آذربايجان غربي دفتر نماينده ولي فقيه در امور اهل سنت استان آذربايجان غربي
با فرهنگ سازی باید جلوی خطرات و آسیب رساندن به دیگران در چهارشنبه سوری را گرفت
تاریخ انتشار: 1397/12/20-14:16
کد خبر: 60257
Print
Rss Services


امام جمعه سردشت:
با فرهنگ سازی باید جلوی خطرات و آسیب رساندن به دیگران در چهارشنبه سوری را گرفت
حاج ماموستا واوی، امام جمعه سردشت در خطبه های نماز جمعه این هفته در جمع نمازگزاران سردشتی ضمن اشاره به چهارشنبه سوری اظهار داشت: مردم با فرهنگ سازی بتوانند از خسارات جانی و مالی که در این روز رخ خواهد داد جلوگیری کنند و چهارشنبه سوری را به چهارشنبه سوزی تبدیل نکنند ، چون هر ساله شاهد خسارات جانی و مالی در این روز بوده اید امید است با نزدیک شدن به این ایام پدران و مادران به فرزندان خود در این مورد هشدار و گوشزد نمایند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی طارق  به نقل از روابط عمومی دفتر نمايندگي ولی‌فقیه در امور اهل سنت استان آذربایجان غربی،حاج ماموستا واوی، امام جمعه سردشت در خطبه های نماز جمعه این هفته در جمع نمازگزاران سردشتی ضمن اشاره به چهارشنبه سوری اظهار داشت: مردم با فرهنگ سازی بتوانند از خسارات جانی و مالی که در این روز رخ خواهد داد جلوگیری کنند و چهارشنبه سوری را به چهارشنبه سوزی تبدیل نکنند ، چون هر ساله شاهد خسارات جانی و مالی در این روز بوده اید امید است با نزدیک شدن به این ایام پدران و مادران به فرزندان خود در این مورد هشدار و گوشزد نمایند.

وی در ادامه به موضوع هفته منابع طبیعی از دیدگاه دین پرداخت و گفت: خداوند برای شناساندن ذات اقدس خود و برای هدایت کردن مسیر انسانها و برای سعادت و خوشبختی  مردم را تنها نگذاشته ، بلکه با فرستادن پیامبران و کتب آسمانی همیشه در صدد راهنمایی مردم بوده است تا آخرین کتاب آسمانی قرآن که مملو از فرموده های خداوند است. خداوند با ارسال کتاب آسمانی و دیگر کتابهای که در چرخه گردون و در قالبی زیبا که جای تفکر و تعقل است.

امام جمعه سردشت در بخش دیگری از خطبه ها با اشاره به آیه ی:«إِنَّا جَعَلْنَا مَا عَلَى الْأَرْضِ زِينَةً لَهَا لِنَبْلُوَهُمْ أَيُّهُمْ أَحْسَنُ عَمَلاً» که میفرماید: ما آنچه را که در زمین جلوه‌ گر است زینت و آرایش ملک زمین قرار دادیم تا مردم را امتحان کنیم که کدام یک عملشان نیکوتر خواهد بود. انسان از خاک درست شده و مسئول و خلیفه در زمین قرار داده است ،  از خاک آفریده شده و به خاک هم تبدیل می شوید و از خاک هم سر بیرون آورده و زنده می شوید.

وی افزود: روزی پیامبر از قبرستان گذر میکرد بعد از خواندن فاتحه و دعا برای مردگان فرمود: دو نهال بیاورد کنار این قبرها بکارید زیرا این نهال ها برای صاحب قبرها شفاعت می کنند بعضی ها فکر میکنند پیامبر قدرت شفاعت ندارد! پیامبر میفرماید: درختان شفاعت می کنند چون ذکر و تسبیح خدا را می نماید و این اهتمامی است برای ما مسلمانان که درختان نه تنها برای مردگان بلکه برای زنده ها هم سود و منفعت دارد.

خطیب جمعه سردشت اذعان داشت: منابع طبیعی مانند و رودخانه ها ،  دریا ها  و جنگلها متعلق به همه مردم و برای نسل هاست و حاکمان مملکت بر منابع طبیعی اشرافیت داشته و از آن حفاظت می کنند .

 

 

-(0 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:اروميه-خيابان عمار- اول کوچه شهيد خادم اصل---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright taregh.org. All Rights Reserved.