دفتر نماينده ولي فقيه در امور اهل سنت استان آذربايجان غربي دفتر نماينده ولي فقيه در امور اهل سنت استان آذربايجان غربي
اصطلاح اجاق کور و مفاهیم مرتبط با آن در اسلام جایی ندارد
تاریخ انتشار: 1397/12/12-10:2
کد خبر: 60062
Print
Rss Services


ماموستا اسمعیلی امام جمعه اهل سنت تکاب :
اصطلاح اجاق کور و مفاهیم مرتبط با آن در اسلام جایی ندارد
امام جمعه تکاب با بیان حدیثی از نبی اکرم اسلام ( ص) گفت : پیامبر پرسید از اصحاب که شما به چه کسی اجاق کور می گویید گفتند کسی که بعد از مرگش فرزندی نداشته باشد ، پیامبر فرمودند غلط است و اجاق کور کسی است که بعداز مرگش فرزندی برای خیر و برکت بعد از مرگش ندارد .وی افزود : لذا اجاق کور یا عقیم درفرهنگ اسلامی جایی ندارد .وی با این تفسیر عالمی را که به سخنش عمل نمی کند ، ثروتندی را که به جای صرف کردن ثروتش در راه خیر ،آن را در راه منکر استفاده می کند و مسئولی را که امانت داری نمی کند را اصلی ترین افراد اجاق کور دانست .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی طارق  به نقل از رابط خبری دفتر نمايندگي ولی‌فقیه در امور اهل سنت استان آذربایجان غربی، نماز جمعه این هفته تکاب همچون هفته های پیشین به امامت ماموستا یحیی اسماعيلي با حضور اهل سنت شهرستان تکاب برگزار شد .
وی به موضوع عدم توانایی فرزند آوری به عنوان یک مشکل اشاره کرد و با بیان دیدگاه های قرآن کریم برخی از رفتار ها و برخورد ها را در این باره مورد نکوهش جدی و سرزنش قرار داد .
وی با اشاره به آیات 49 و 50 سوره شوری  اراده خداوند در توانایی فرزند داشتن و نداشتن برخی افراد را متذکر شد و اصطلاح اجاق کور را مورد سرزنش قرار داد و گفت : در جامعه به کسانی که فرزند ندارند اجاق کور می گویند که بسیار غلط است .
ماموستا اسماعیلی با اشاره به سوره کوثر پاسخ قاطع خداوند را به کفار  در مورد تلاش آنها برای ابتر دانستن پیامبر را تبیین نمود و گفت خداوند می فرماید ما به تو کوثر عطا فرمودیم که به معنی خیر و برکت فراوان است که حتی بعد از وفات پیامبر این برکت ادامه داشته است .
وی با بیان حدیثی از نبی اکرم اسلام ( ص)  گفت : پیامبر پرسید از اصحاب که شما به چه کسی اجاق کور می گویید گفتند کسی که بعد از مرگش فرزندی نداشته باشد پیامبر فرمودند غلط است و اجاق کور کسی است که بعداز مرگش فرزندی برای خیر و برکت ندارد .وی افزود و لذا اجاق کور یا عقیم درفرهنگ اسلامی جایی ندارد
وی با این تفسیر عالمی را که به سخنش عمل نمی کند ، ثروتندی را که به جای صرف کردن ثروتش در راه خیر ،آن را در راه منکر استفاده می کند را اصلی ترین افراد اجاق کور دانست .
وی برخی مسئولان را که مسئولیت های حکومتی دارند و رعایت عدالت و دین و انصاف و امانت داری نمی کنند را اجاق کور معرفی کرد .
وی در بخش دیگر خطبه ها با اشاره به اعتقاد به خدا ، اخلاق اسلامی و عمل درست  ، این سه عامل را باعث خوشبختی دانست و همگان را به خواندن سوره کوتاه عصر و معانی بلند آن تشویق نمود و برخی از مفاهیم پیرامون این سوره مبارکه را  متذکر شد .
وی با اشاره به  نقل و قول دشمنان انگلیسی  در راه حل  نابودی جوامع اسلامی  گفت : در دنیای امروز مملکت ما همیشه مورد تهدید واقع می شود و  اگر مواظب مواردی  مثل مشروبات الکلی و مواد مخدر و ماهواره و ازدواجهای دیر هنگام و سفید و مد گرایی نباشیم خانواده و فرزندان ما از دست می روند.

 

-(1 Body) 
نظر کاربران
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
 
تصویر امنیتی
Captcha ImageChange Image
متن خود را اینجا وارد کنید

آدرس:اروميه-خيابان عمار- اول کوچه شهيد خادم اصل---تلفن:63497112---فکس:63497498 ---سامانه پيامک:30005209

© Copyright taregh.org. All Rights Reserved.